Poznańskie szpitale wyróżnione w ogólnopolskim zestawieniu

Dwa poznańskie szpitale znalazły się w pierwszych dziesiątkach rankingu najlepszych szpitali w swoich kategoriach. Wyróżniono Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Strusia oraz Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi.

 

To już VII edycja rankingu „Liderów Zarządzania. Najlepiej Zarządzane Szpitale Publiczne”. W tym roku ocenie poddano 317 placówek. Dwie poznańskie znalazły się w gronie wyróżnionych.

Szpitale oceniała kapituła konkursowa, w skład której weszli specjaliści z: Polskiej Federacji Szpitali, Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia, Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych, dziennika “Rzeczpospolita” oraz BFF Banking Group.

Oceniano m.in. wyniki zarządcze placówek, jakość usług medycznych i efektywność ekonomiczną.

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu wyróżniono w kategorii największych szpitali w Polsce „Kontrakt z NFZ powyżej 150 mln złotych”. Poznańska placówka uplasowała się na ósmej pozycji.

„Bardzo cieszę się, że znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce najlepiej zarządzanych szpitali. To wyróżnienie traktujemy jako zobowiązanie do jeszcze lepszego dbania o dobro naszych pacjentów oraz szpitala” – powiedział Mariusz Stawiński zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej poznańskiego szpitala

Na siódmym miejscu w swojej kategorii, czyli „Instytuty i Szpitale Kliniczne” uplasował się Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.