Różowa Skrzyneczka także w ZKZL

Biuro Obsługi Klienta Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych stało się kolejnym miejscem na mapie Poznania, w którym dostępna jest tzw. Różowa Skrzyneczka, czyli specjalnej skrzynki, w której można znaleźć bezpłatnie dostępne środki do higieny intymnej. To forma walki z wykluczeniem menstruacyjnym w społeczeństwie.

 

Fundacja Różowa Skrzyneczka od 2019 roku prowadzi projekt o tej samej nazwie, w ramach którego w różnych miejscach w przestrzeniach publicznych pojawiają się specjalne skrzyneczki z darmowymi środkami higieny intymnej, walcząc z wykluczeniem menstruacyjnym, które jest nadal problemem w polskim społeczeństwie. W ramach akcji prowadzona jest także odpowiednia edukacja w zakresie menstruacji, a także samego ubóstwa.

Jak informuje ZKZL, duże zainteresowanie akcją wśród najemców sprawiła, że spółka postanowiła także do niej dołączyć. W Biurze Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki pojawiła się specjalna skrzyneczka, w której na bieżąco umieszczane będą potrzebne środki higieny, w tym przede wszystkim podpaski i tampony.

Różowe skrzyneczki pojawiają się w przestrzeni miejskiej m.in. w szkołach, w urzędach, instytucjach kultury czy też prywatnych firmach.