The United States Army Europe and Africa Band & Chorus na dwóch bezpłatnych koncertach w Poznaniu

The United States Army Europe and Africa Band & Chorus zagra w Poznaniu dwa koncerty, podczas których nie zabraknie różnego rodzaju gatunków muzycznych, a także kilku świątecznych klasyków. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

The United States Army Europe and Africa Band & Chorus na co dzień ma swoją siedzibę w bazie wojskowej w Sembach w Niemczech. Zespół powstał w 1940 roku, a chór 23 lata później. Rocznie w połączonych siłach dają ok. 250 koncertów w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Wykonują utwory zarówno marszowe i ceremonialne, jak i muzykę poważną, jazz czy też rock na instrumenty dęte.

 

 

W Poznaniu po raz pierwszy wystąpili w 2019 roku, ale po 3 latach znów będzie można ich zobaczyć i posłuchać na żywo już w piątek, 2 grudnia. O godzinie 20:00 wystąpią na schodach Arkadii przy pl. Wolności w ramach Betlejem Poznańskiego. Nie zabraknie dobrze znanych świątecznych klasyków muzycznych.

Z kolei w sobotę Amerykanie wystąpią w Auli Nova Akademii Muzycznej. Koncert rozpocznie się o 18:00. Wstęp jest bezpłatny, jednak należy posiadać wejściówkę, którą będzie można odebrać we foyer auli przed koncertem. Wejściówki można także rezerwować wysyłając maila na adres orkiestradeta@amuz.edu.pl.