Jak rozmawiać z dziećmi o wyborze szkoły? Podpowiedzą eksperci z Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży

Miasto Poznań zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „3 Kwadranse z Doradcami”. Tym razem skierowane jest przede wszystkim do rodziców i opiekunów, a uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać z dzieckiem o wyborze szkoły i zawodu.

 

Spotkania organizowane są przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży. Mają pomóc uczniom szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki kształcenia, kariery i szkoły.

Najbliższe spotkanie, które odbędzie się 6 grudnia skierowane będzie przede wszystkim do rodziców i opiekunów uczniów, którzy rozpoczną naukę w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej.

Eksperci doradzą, w jaki sposób rozmawiać z pociechami na temat wyboru placówki, przyszłości, zainteresowań i kariery.

Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób rozmawiać zarówno z nastolatkami jak i młodszymi dziećmi. Eksperci doradzą dorosłym, co powiedzieć, by nastolatkowie przełamali się i podzielili swoimi planami na przyszłość.

Gościem specjalnym będzie Hanna Kroczak, przedstawicielka Obserwatorium Gospodarki i Rynku Pracy Aglomeracji Poznańskiej. Prelegentka opowie m.in. o zaskakujących wynikach badania “Plany edukacyjno-zawodowe uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych aglomeracji poznańskiej”.

Podczas spotkania przewidziano także miejsce na pytania od uczestników związane z tematem.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 grudnia, o godzinie 20:00, w formule online. Transmisja będzie dostępna tutaj.