Święty Mikołaj prosto z Laponii odwiedzi Poznań. Gdzie, kiedy i o której godzinie go spotkać?

Choć na co dzień porusza się saniami, na wycieczkę po Poznaniu wybierze się historycznym tramwajem. Spotka się również z poznaniakami i sprawdzi, czy byli grzeczni. Święty Mikołaj prosto z Laponii odwiedzi w weekend Poznań.

 

Grudzień to wyjątkowo pracowity miesiąc dla Świętego Mikołaja i jego pomocników. Mimo licznych obowiązków związanych z przygotowaniem i dostarczeniem grzecznym dzieciom prezentów na całym świecie w zaledwie 24 godziny, Gwiazdor nie zapomina o tym, by osobiście potwierdzić niektóre imiona na liście grzecznych i niegrzecznych jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

W najbliższy weekend zawita do Poznania, gdzie spotka się z małymi i nieco większymi mieszkańcami. Zaprosił go Konsul Honorowy Finlandii.

W sobotę, 10 grudnia, Święty Mikołaj pojawi się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, gdzie będzie można go zobaczyć między 11:30 a 13:00.

Następnie wyruszy na przejażdżkę po Poznaniu, ale z uwagi na brak śniegu i chęć dania chwili wytchnienia reniferom, zwiedzi stolicę Wielkopolski z pokładu historycznego tramwaju KSW Heidelberg.

Około godziny 14:00 będzie można go spotkać na terenie zajezdni przy ul. Gajowej, gdzie przez pół godziny będzie można z nim porozmawiać. Jest gotowy odpowiadać na najróżniejsze dziecięce pytania, w tym te o życie na biegunie północnym, czy dobrze mieszka mu się w Laponii i jak mieści się do wszystkich kominów na świecie i jak mu się udaje dotrzeć w jedną noc do wszystkich dzieci. To także ostatnia okazja, by jeszcze przed Świętami obiecać poprawę, by zniknąć z listy niegrzecznych dzieci.

Z kolei w niedzielę Święty Mikołaj odwiedzi Betlejem Poznańskie na Rynku Łazarskim, gdzie będzie można go spotkać od 16:00 do 17:00, a potem na pl. Wolności, między 17:30 a 18:30.