Wyjątkowy spektakl dla dzieci do lat 3

Nietypowy, bo skierowany głównie do najmłodszych widzów i bliskich im dorosłych – już jutro w Polskim Teatrze Tańca premiera spektaklu „InstynkTY” w reżyserii Alicji Morawskiej-Rubczak.

 

Jak zauważa Polski Teatr Tańca, komunikacja dorosłego z bardzo małym dzieckiem opiera się na zaufaniu i wierze w naturalny sposób.

„Wyłącznie w zaufaniu i wierze w to, że poznawanie świata poprzez ruch, doświadczanie go, rozwój w działaniu są czymś naturalnym – dla dzieci, ich bliskich oraz osób zawodowo zajmujących się tańcem. Z pełną akceptacją i w otwarciu na każdą z obecnych osób – tworzyć będziemy opowieść bez słów o spotkaniach, działaniach i relacjach, które leżą w naszej naturze, które każda z istot tworzy od urodzenia” – wskazują twórcy spektaklu

Spektakl odbędzie się w przytulnej rodzinom przestrzeni, w której najmłodsi będą mogli swobodnie eksplorować sensoryczny świat.

Różnego rodzaju barwy, faktury materiałów, dźwięki i muzyka zapewnią bezpieczne i pobudzające do poznawania otoczenie.

„InstynkTY” to spektakl z nurtu nowej choreografii – czerpie inspirację ze splotu dzikości przyrody i człowieka. Ma zachęcać do przyglądania się naturze w otoczeniu i rzeczywistości, a także współdziałania dzieci i dorosłych w pozawianiu świata.

Premiera odbędzie się 13 grudnia, o godzinie 10:30 i 17:00 w Polskim Teatrze Tańca w Małym Studio. Potrwa 45 minut i skierowany jest do dzieci do 3. roku życia i ich dorosłych opiekunów.

Bilety w cenie 30 złotych dostępne są online (10:30 lub 17:00) oraz w siedzibie teatru. Co istotne, należy zakupić wejściówkę zarówno dla dziecka jak i opiekuna.