Filmy świąteczne – jakie filmy sprawdzą się na wspólne oglądanie w świątecznej atmosferze?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować i wprowadzić się w świąteczny nastrój. Jak to zrobić? Oglądając świąteczne filmy. O tych najlepszych, w programie „Hej Poznań”, opowiedziała Gosia Kuzdra – kinomanka.

Wiele osób cały rok czeka na grudzień, aby móc oglądać świąteczne filmy. Z roku na rok jest ich co raz więcej, dlatego zaprosiliśmy do programu „Hej Poznań” Gosię Kuzdrę, aby opowiedziała o tych, na które warto poświęcić swój czas. Nie należy zapominać o takich klasykach jak „Love Actually”, „Kevin sam w domu”, czy „Holiday” – od wielu lat biją one rekordy popularności w okresie przedświątecznym. A co z nowości?

„Taki film, który by pogodził wszystkich to zaproponowałabym Jak ocalić smoka. Film miał premierę rok temu i jest dostępny na VOD. Bohater filmu, od czasów E.T, jest najbardziej uroczym przybyszem, który nawiedza czyjąś piwnice” – powiedziała Gosia Kuzdra

„Jak ocalić smoka” to film animowany, który spodoba się nie tylko dzieciom, ale całej rodzinie. Opowiada on o przyjaźni, a także o tym, aby nie oceniać osób zanim je poznamy i nie wykluczać ich od razu. Film jest odpowiedni dla dzieci powyżej 6. roku życia. Jeśli w rodzinie są mniejsze dzieci to kinomanka Gosia Kuzdra poleca bajkę „Magiczne święta Kacpra i Emmy”. Jest to historia dzieci, które nie chcą aby ich dziadek pojechał na święta ze swoją nową dziewczyną do chatki w górach, tylko został w domu.

„Emma, główna bohaterka, żyje tylko z mamą więc mamy te elementy patchworkowe, w których możemy się przejrzeć, a nie tylko w tych klasycznych modelach” – zaznacza kinomanka w rozmowie z Anią Drzazgą

Kolejna propozycja jest dla osób, które niekoniecznie lubią święta i świąteczną atmosferę – „Grinch: świąt nie będzie”. Główny bohater filmu – Grinch nienawidzi świąt i stara się zrobić wszystko aby je zniszczyć. Pewnego dnia poznaje Cindy Lou, która tak jak on nie rozumie magii świąt i razem postanawiają ją odkryć.

Jeżeli kochacie komedię romantyczną „Love Actually” to kolejny film z pewnością wam się spodoba. „Randki od święta” opowiada o parze, która postanawia że w każde święta będą udawali, że są razem aby zadowolić swoje rodziny.

„Bardzo ładnie narysowane jest to co znamy z polskiej rzeczywistości, czyli pytania od wszystkich osób: dlaczego nie masz chłopaka?. Film jest fajnie zagrany, napisany i występuje ciekawa perypetia” – zachęca Gosia Kuzdra

Na platformie Netflix dostępny jest również norweski serial o podobnej tematyce – „Facet na święta”. Jak zauważają gościni programu „Hej Poznań” oraz Anna Drzazga, skandynawskie seriale są zupełnie inne niż te amerykańskie. Co prawda są one surowsze, a aktorzy nie zawsze są idealni, ale dzięki temu łatwiej odnaleźć w nich siebie.

Na koniec Gosia Kuzdra poleciła film, który niekoniecznie jest świąteczny, ale opowiada o tym co w okresie świątecznym powinno być najważniejsze, czyli o relacjach. Film „C’mon c’mon” miał premierę w 2021 roku i jest już dostępny na serwisach streamingowych.

„Myślę, że święta są takim czasem kiedy próbujemy usiąść razem przy jakimś stole i to nie zawsze jest łatwe. Ten film jest fajną lekcją o tym, jak można siebie nawzajem zobaczyć, uważnie posłuchać czy potraktować z szacunkiem” – dodaje gościni programu „Hej Poznań”.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się jakie jeszcze filmy warto obejrzeć w grudniu, to posłuchajcie całej rozmowy w programie „Hej Poznań”.