Czy kolory w garderobie to jedynie domena młodych i czy świąteczne swetry są ok? Stylistka odpowiada

Kolor i pozytywne szaleństwo to jej hasło przewodnie – w studiu telewizyjnym portalu Codzienny Poznań gościła stylistka oraz blogerka modowa, Dorota Chyc, znana jako MODOROTA.

Dorota Chyc jest stylistką i pasjonatką mody, która stara się wprowadzić odrobinę szaleństwa i koloru do szaf kobiet. Swoimi stylizacjami udowadnia, że kobiety dojrzałe też mogą bawić się modą i swoim wyglądem. Jak wspomina, sama zaczęła ubierać się kolorowo dopiero po 40. Bardzo często młode osoby próbują eksperymentować z modą i poszukują własnego stylu, a z wiekiem zatracają w sobie tę chęć wyróżniania się. Takie osoby zaczynają ubierać się zachowawczo i chowają się za swoimi ubraniami. Dlaczego tak się dzieje?

Kobiety i mężczyźni, w pewnym wieku, zaczynają się zmieniać: są już dorośli, mają dzieci, wnuki. Zastanawiają się wtedy co powiedzą sąsiedzi i czy wypada im nosić pewne rzeczy” – zwraca uwagę Dorota Chyc.

Gościni programu „Hej Poznań” zachęca, by kobiety zaczęły ubierać się kolorowo i nie bały się kolorów, ponieważ dodają one energii i wprowadzają w pozytywny nastrój. Na sam początek, wystarczy drobny akcent kolorystyczny, jak na przykład apaszka lub torebka. Kobiety zauważają wtedy, że tak drobny element dodaje charakteru ich stylizacją – zauważa blogerka modowa. Dorota Chyc posiada również własną markę modową – MODOROTA. Ubrania, które projektuje w 100% odzwierciedlają jej osobowość i styl. Można znaleźć tam kolorowe sukienki, szalone opaski oraz wiele innych ciekawych rzeczy.

Gościni programu „Hej Poznań” zwraca również uwagę na to, że stylizacjami powinno podkreślać się swoje atuty. Jeżeli ktoś nie wie jak to zrobić, to można umówić się z Dorotą Chyc na zakupy.

Muszę najpierw porozmawiać z kimś, zobaczyć jakie ma zainteresowania, co mu w duszy gra. Dopiero wtedy staram się stworzyć mu wizerunek, który będzie z nim spójny” – tłumaczy blogerka modowa.

To bardzo ważne, aby każdy dobrze czuł się w swoich ubraniach. Spotkanie z personalną stylistką może być ciekawym prezentem pod choinkę. Podczas takiego spotkania, Dorota Chyc doradzi w co ubrać się na różne okazje, przeprowadzi analizę kolorystyczną oraz określi typ sylwetki. W programie „Hej Poznań” rozmawiano również o modzie świątecznej i bardzo popularnych w tym okresie świątecznych swetrach.

Uważam, że jest to taki akcent świąteczny, ale przebraniowy. Człowiek nie czuje się sobą, ale chce pokazać że idą święta i mam dystans do siebie. Cały rok ktoś chodzi ubrany na szaro, a tu nagle reniferek się pokazuje na sweterku, więc to nie jest okej” – powiedziała Dorota Chyc.

Całą rozmowę z Dorotą Chyc można posłuchać, oglądając program „Hej Poznań”.