Próbował z kastetem wsiąść na pokład samolotu. Twierdził, że to nie jego bagaż

Choć wydawać by się mogło, że to temat poruszany tak często, że trudno nie znać przepisów, to wciąż są osoby, które próbują wnieść kastet na pokład samolotu. O tym, że jest to zabronione przekonał się wczoraj jeden z podróżnych na poznańskim lotnisku Ławica.

 

Kastet zaliczany jest do przedmiotów o charakterze broni białej. Oznacza to, że na jego posiadanie, a także wywóz poza granice Polski potrzebne są odpowiednie zezwolenia. Wiele osób nie jest tego świadomych przez co wchodzą w konflikt z prawem.

Wczoraj, 28 grudnia, na poznańskim lotnisku Ławica pracownik Straży Ochrony Lotniska zauważył, że jeden z podróżnych ma w walizce kastet. Na miejsce wezwano straż graniczną.

Okazało się, że 22-letni obywatel Ukrainy chcący polecieć do Dublina nie posiada zezwolenia na posiadanie ani wywóz kastetu poza Polskę. Oświadczył także, że zarówno przedmiot jak i walizka, w której się znajdował należy do jego kolegi.

Kastet został zatrzymany, a po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji procesowej, podróżny mógł odlecieć do Irlandii. To jednak nie koniec sprawy, ponieważ dalsze postępowanie prowadzone jest przez funkcjonariuszy straży granicznej.