Bezpłatna mammografia dla poznanianek. Nowoczesny mammograf zapewnia większy komfort

Poznanianki w wieku 50-69 lat mogą skorzystać z bezpłatnych badań nowoczesnym mammografem cyfrowym. Szybkie wykrycie ewentualnej choroby zwiększa szanse na wyleczenie, dlatego lekarze apelują o korzystanie z możliwości sprawdzenia swojego zdrowia.

 

Mammografia jest podstawowym badaniem w zakresie profilaktyki nowotworu piersi. Lekarze zalecają regularne badania, które pozwolą wykryć ewentualną chorobę we wczesnym stadium, a tym samym zwiększyć szanse na wyleczenie pacjentek.

Poznanianki w wieku 50-69 lat zachęcane są do bezpłatnych badań nowoczesnym mammografem cyfrowym znajdującym się w Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych. Jest ono niemal bezbolesne, ponieważ urządzenie ma dostosowaną siłę nacisku w taki sposób, by skutecznie niwelować dyskomfort kobiet.

Aby skorzystać z badań w POSUM, poza kryterium wieku trzeba spełnić jeszcze jedno spośród wskazanych:

– pacjentka nie miała wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat

– otrzymała w ramach programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka -wystąpił rak piersi wśród członków rodziny (matka, siostra, córka), z mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym

Rejestracja możliwa jest osobiście w Zakładzie Radiologii, USG i Mammografii w POSUM, Al. Solidarności 36, telefonicznie pod numerem 61 647 77 35 lub mailowo radiologia@posum.pl