Niemal 30 mln złotych na remonty dróg w 2022 roku. ZDM podsumowuje zrealizowane prace

Kilkadziesiąt ulic w Poznaniu zyskało nową nawierzchnię jezdni w 2022 roku. Zarząd Dróg Miejskich podsumował ubiegłoroczne prace, które przeprowadził zarówno na głównych drogach jak i tych lokalnych.

 

W ubiegłym roku ZDM przeprowadził prace, w ramach których wykonano łącznie ok. 110 tysięcy metrów kwadratowych nowej nawierzchni, co odpowiada ok. 16 pełnowymiarowym boiskom piłkarskim. Wydano na ten cel niemal 30 mln złotych.

Prace przeprowadzono m.in. na głównych trasach wylotowych z Poznania, które charakteryzuje duże natężenie ruchu. Nawierzchnię wymieniono m.in. na ul. Głogowskiej, na odcinku od zjazdu z wiaduktu Kosynierów Górczyńskich do ul. Klinkierowej. Dokończono też remont na ul. Krzywoustego, gdzie w 2022 roku wyremontowano odcinek między Franowem a autostradą A2.

Poprawiły się także warunki jazdy na ul. Bałtyckiej, gdzie nową nawierzchnię ułożono od przejazdu kolejowego w kierunku Antoninka.

Planując i realizując prace uwzględniono też ulice o charakterze bardziej lokalnym, ale istotnym dla okolicznych mieszkańców.

Wyremontowano jezdnię m.in. na ul. Kasprzaka, części ul. Matejki oraz jeżyckim odcinku ul. Polnej. Prace wykonano też na ul. Brzask, Galla Anonima i al. Wielkopolskiej oraz po drugiej stronie Warty – na ul. Baranowskiej, Książęcej i Warownej.

Jak podkreśla Ireneusz Woźny, zastępca dyrektora ZDM ds. Utrzymania, remonty głównych ciągów komunikacyjnych dzielone są na poszczególne odcinki, a prace rozkładane są na kilka lat. Powodem jest z jednej strony minimalizacja utrudnień komunikacyjnych, z drugiej ograniczone możliwości budżetowe Miasta.

W ubiegłym roku ZDM przeprowadził także prace utrzymaniowe, doraźne i związane z punktowymi naprawami nawierzchni. W 2022 roku załatano łącznie ponad 7,8 tysiąca ubytków.