“Mam nadzieję, że udowodnimy, że niepełnosprawność nie istnieje” – poznański ampfutbolista o nominacji FIFA

Polski amp futbolista został nominowany do tytułu bramki roku FIFA. Obok niego nominację otrzymało 10 innych bramek zdobytych przez takich piłkarzy, m.in. Kylian Mbappe i Mario Balotelli. Komitet FIFA docenił Marcina Oleksego, który zdobył niesamowitą bramkę w meczu PZU Amp Futbol Ekstraklasy pomiędzy Wartą Poznań i Stalą Rzeszów.

 

Marcin Oleksy stracił nogę w 2010 roku. Pracował przy robotach drogowych, kiedy wjechał w niego rozpędzony samochód. Wcześniej grał jako bramkarz na czwartym i piątym poziomie rozgrywek piłkarskich w Polsce. Piłkarz zaczął trenować amp futbol dopiero w 2019 roku i przyznaje, że żałuje, że zaczął tak późno. Oleksy przez dwa lata poruszał się na wózku inwalidzkim, później dopiero zdobył protezę nogi.

Dziś piłkarz ma nadzieję, że dzięki nominacji “będzie duży rozgłos i stworzona zostanie świetna atmosfera wokół amp futbolu”.

– Mam nadzieję, że bramka będzie w TOP3 i udowodnimy, jak powtarzam, że niepełnosprawność nie istnieje – podkreślił Oleksy

 

– Jest to na pewno sygnał dla osób, które myślą, że niepełnosprawność jest końcem jakieś części życia, na przykład, że życie będzie bez sportu, bez pasji, bez możliwości pokonywania przeszkód. Marcin nam pokazuje, że wszystko da się zrobić – powiedział Dariusz Sylwestrzak, trener sekcji amp futbolu Warty Poznań.

 

O nominacji i głosowaniu pisaliśmy tutaj.