Jeszcze w tym miesiącu może rozpocząć się budowa nowych bloków przy ul. Nadolnik

Jeszcze w tym miesiącu mogą rozpocząć się prace związane z rozpoczęciem nowej inwestycji Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych przy ul. Nadolnik w Poznaniu. Powstaną tam kolejne mieszkania komunalne dla poznaniaków.

 

Poznański ZKZL rozpoczyna kolejną dużą inwestycję, tym razem przy ul. Nadolnik. Wybudowane zostaną trzy budynki, w których powstanie łączne 130 mieszkań i jeden lokal użytkowy. Co istotne, wszystkie będą mogły być dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a każdy budynek będzie wyposażony w windę. Alternatywa dla schodów to duże ułatwienie zwłaszcza dla seniorów czy też rodzin z małymi dziećmi.

Zmotoryzowani mieszkańcy będą mogli korzystać z miejsc, które w większości znajdą się w podziemnej hali garażowej.

Na terenie inwestycji wybudowane zostaną chodniki, drogi wewnętrzne oraz oświetlenie nieruchomości. Z myślą o najmłodszych w sąsiedztwie bloków powstanie plac zabaw.

Budowa to koszt ponad 70 mln złotych, a ZKZL otrzymał bezzwrotne dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

Spółka podpisała już umowę z Głównym Wykonawcą inwestycji, firmą Agrobex. Teren pod realizację zadania zostanie przekazany jeszcze do końca stycznia 2023 roku. Inwestycja ma się zakończyć w II kwartale 2025 roku.