Przedostatni poznański bieg City Trail w tym sezonie już dziś

Poznańska odsłona przełajowych biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się nad jeziorem Rusałka. Poznań jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których obecny jest ten cykl imprez na dystansie 5 km. Czwarta okazja do sprawdzenia się w przełaju już dziś, 21 stycznia. Rejestracja będzie możliwa jeszcze przed biegiem w biurze zawodów.

 

Grudniowe zawody odbyły się w dobrych warunkach. Bez śniegu, bez grząskiego błota. Startując w biegach przełajowych trzeba jednak liczyć się, że nawierzchnia może być bardzo różna.

“Bieganie w terenie – szczególnie w zimie – oznacza gotowość na przeróżne warunki atmosferyczne. Czasami jest błoto, innym razem śnieg, a bywa, że i lód. Mimo wszystko, jesteśmy zdania, że przez całą zimę można aktywnie spędzać czas – najważniejsze to dobre nastawienie, odpowiedni strój i buty. Nasze zawody są dobrym miejscem na stawianie pierwszych biegowych kroków, ponieważ dystans jest stosunkowo krótki – to 5 km, a dodatkowo nie wprowadzamy limitu czasu na jego pokonanie” – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Kto zwycięży w klasyfikacji generalnej?

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule Grand Prix. Oznacza to, że dopiero po zakończeniu edycji (w marcu) będą znane końcowe rozstrzygnięcia w klasyfikacji generalnej – zarówno OPEN, jak i w kategoriach wiekowych. Do “generalki” liczą się 3 najlepsze biegi (w okresie od października 2022 do marca 2023 odbędzie się 5 imprez – wszystkie na tej samej trasie).

Na poznańskiej trasie dwa razy zwyciężał Sebastian Nowicki i to on jest najbliżej wygranej w końcowej klasyfikacji. W rywalizacji kobiet wszystko może się jeszcze zdarzyć. Każdy z dotychczasowych biegów wygrała inna zawodniczka. W październiku triumfowała Paulina Stempniak, w listopadzie – Aleksandra Ferchmin, a w grudniu – Zofia Teofilowska.