Magda Linette sensacją Australian Open! Poznanianka awansowała do ćwierćfinału

Poznanianka Magda Linette awansowała do ćwierćfinału Australian Open. Jej spotkanie z Caroline Carcia w czwartej rundzie turnieju było pełne emocji i nerwów po obu stronach siatki.

Caroline Carcia, jako czwarta rakieta świata, była zdecydowaną faworytką w tej rywalizacji, a spotkania z Magdą Linette miało być dla niej jedynie formalnością. Początkowo rzeczywiście Francuzka wyszła na prowadzenie 3:0, ale poznanianka nie odpuściła – wręcz przeciwnie, zaczęła grać bardziej zdecydowanie. To z kolei przyćmiło rywalkę, u której zaczęły się nerwy prowadzące do błędów.

Drugi gem był pełen emocji i nerwów po obu stronach. Francuzka mocno się frustrowała, głównie na samą siebie. Została także upomniana za przeklinanie, po tym, jak z jej ust padło ostre i dobrze znane francuskie przekleństwo wypowiedziane tak głośno, że usłyszeli je kibice w najdalszych rzędach trybun. Linette dalej z pełną determinacją grała w taki sposób, by zmęczyć rywalkę i wymusić błędy. Wydawało się, że frustracja Francuzki, dodaje pewności poznaniance, choć było widać u niej ogromne napięcie.

Ostatecznie Linette wygrała 7:6(3), 6:4 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open. To jej pierwszy ćwierćfinał w wielkim szlemie. W Australii spotka się tam z Karoliną Pliskovą z Czech.