Brutalne zabójstwo w Suchym Lesie. Przed poznańskim sądem ruszył proces oskarżonych

W Sądzie Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces dwóch mężczyzn oskarżonych o brutalne zabójstwo mieszkańca Suchego Lasu. Ciało mężczyzny znalazła jego córka.

 

Do zabójstwa doszło w czerwcu 2020 roku, a ciało Dariusza B., ps. „Małolat” znalazła wówczas jego córka. Mężczyzna znany był z pożyczania pieniędzy w kasynach na terenie Poznania.

Jak ustalili śledczy, dwaj mężczyźni, działając wspólnie i w porozumieniu, wchodząc do domu ofiary zakładali zabójstwo na tle rabunkowym. Sekcja zwłok wykazała, że śmierć Dariusza B. nastąpiła w wyniku licznych ran zewnętrznych i obrażeń wewnętrznych raz wstrząsu krwotocznego, które – jak ustalono w czasie śledztwa – powstały na skutek brutalnych działań oskarżonych.

Oskarżeni zdaniem prokuratury mieli świadomość, że ofiara posiada środki majątkowe i zabrali mu zegarki oraz gotówkę. Łącznie to ponad 150 tysięcy złotych. Działali więc z motywem rabunkowym, a całość jest należy traktować jako zabójstwo związane z rozbojem.

Wśród zabezpieczonych w sprawie materiałów dowodowych znalazło się m.in. nagranie monitoringu, na którym widać jednego z oskarżonych. Przeprowadzono także kilka eksperymentów procesowych oraz analizy biegłych.

Oskarżeni mają 31 i 56 lat. Jeden z nich został zatrzymany na terytorium Holandii. Mężczyźni nie przyznają się do winy, a za zarzucane im czyny grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Z uwagi na brutalność działań sprawców, sąd podjął decyzję o utajnieniu procesu.