Darmowe półkolonie dla ukraińskich dzieci w Poznaniu. Trwają zapisy

Ukraińskie dzieci i młodzież przebywające w Poznaniu mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach w ramach zimowych półkolonii. Pieniądze na organizację przekazał UNICEF.

 

Półkolonie obejmą ok. 400 dzieci będących obywatelami Ukrainy, które mieszkają w Poznaniu. Będą się odbywać zarówno w pierwszym oraz w drugim tygodniu ferii w Wielkopolsce.

Przygotowano zajęcia sportowe, kulturalne i artystyczne, zapewniając opiekę przez co najmniej sześć godzin w ciągu dnia oraz co najmniej jeden ciepły posiłek dla dziecka. Pieniądze na organizację projektu pochodzą z Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF), na podstawie zawartej przez Miasto Poznań umowy podpisanej w lipcu 2022 roku.

Trwają jeszcze zapisy na niektóre z atrakcji. Wolne miejsca dostępne są m.in. w Klubie Rekreacyjno-Sportowym „failPlayve”, gdzie zapewnione będą różnego rodzaju zajęcia sportowe, w tym m.in. karate, fitness, squash, badminton czy tenis. Zaplanowano też zabawy plastyczne, teatralne, taneczne, wokalne, a także gry terenowe i wycieczkę do leśniczówki. Zapisy możliwe są pod numerem telefonu 605 848 785.

Z koli Stowarzyszenie “Łazarz – Zakorzenieni w Tradycji” zaprasza m.in. na warsztaty teatralne oraz zajęcia, podczas których wykonywane będą różnego rodzaju pomysły uczestników, mające pomóc im wyrazić emocje związane z doświadczeniem uchodźczym. Scenki teatralne będą uwzględniały kulturę Ukrainy i Polski. W programie znalazły się też m.in. nauka alfabetu Braille’a czy zwiedzanie “Niewidzialnej Ulicy”. Po zajęciach teatralnych każdego dnia organizowane będą warsztaty sensoryczne dotyczące innych zmysłów; a także artystyczne i kulinarne, na których uczestnicy poznają potrawy z kuchni ukraińskiej i polskiej oraz poznają zasady zdrowego odżywiania. Uczestnicy wybiorą się również na wycieczki m.in. do CK Zamek, Centrum Szyfrów Enigma oraz Palmiarni. Zapisy dostępne są pod numerem telefonu 512 855 427.

Na półkolonie dla ukraińskich dzieci i młodzieży zapraszają również: Fundacja Edukacja Plus (ul. Piątkowska 200, tel. 514 681 310), Stowarzyszenia Laboratoriów Przyszłości (ul. Maltańska 1), Fundacja Ewy Johansen (w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia przy ul. Solnej 12 i w Szkole Podstawowej nr 90 przy ul.Chociszewskiego 56) oraz Olimpiady Specjalne Polska (ul. Przełajowa 4).