Palmiarnia Poznańska gotowa na ferie. Co przygotowano?

Palmiarnia Poznańska przygotowała wiele ciekawych atrakcji w związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi. O szczegółach tych wydarzeń, w programie „Hej Poznań” opowiedziała Joanna Wojciechowska – główny specjalista do spraw promocji i dydaktyki Palmiarni Poznańskiej.

Już za tydzień rozpoczną się ferie zimowe w Wielkopolsce, dlatego Palmiarnia Poznańska przygotowała specjalne atrakcje, dla tych którzy ten okres spędzają w mieście. Pierwszą z nich jest fakt, że będzie ona otwarta również w poniedziałki, a czas odwiedzin wydłuży się do godziny 18:00. Dzięki temu, zwiedzać palmiarnię będzie można również po zmroku. Dostarczy to zwiedzającym zupełnie nowych wrażeń.

„Będzie to okazja, aby zobaczyć Palmiarnię z innej strony. Inaczej wygląda ta roślinność, kiedy mamy piękne słońce, kiedy jest nieco zachmurzone, a kiedy dzień zbliża się ku końcowi to też klimat jest zupełnie inny” – dodaje Joanna Wojciechowska.

Palmiarnia Poznańska zachęca do odwiedzenia również osoby, dla których byłaby to pierwsza wizyta. Do zwiedzania dostępnych jest klika pawilonów z roślinami z różnych części świata, między innymi podziwiać można sukulenty z Ameryki, roślinność klimatu umiarkowanego, roślinność tropikalną, rośliny wodne oraz kserofity starego i nowego świata.

Wyprawa do Palmiarni z dziećmi to również wymiar edukacyjny. Joanna Wojciechowska podkreśla, że znajduje się tam wiele roślin, które na co dzień znajdujemy na talerzu lub używamy do przyprawiania naszych dań. Piotr Szulc zapytał naszą gościnię o te najbardziej charakterystyczne.

„Wśród takich roślin jest na przykład awokado, gaj cytrusowy czy kakaowiec, który akurat teraz owocuje, więc można obserwować pięknie owoce. Oprócz tego są drzewka kawy, wanilii, pieprz i cynamonowiec” – powiedziała Joanna Wojciechowska.

Palmiarnia jest jak żywy organizm, dlatego warto odwiedzić ją częściej niż raz w roku. Na każdy miesiąc, a nawet tydzień przypada czas kwitnienia innych roślin. Ponadto, w czasie ferii, będzie można odwiedzić Wystawę Sztuki Afrykańskiej. Zaprezentowane zostaną rzeźby, obrazy, biżuteria oraz ręcznie robione przedmioty z prywatnej kolekcji państwa Machów, którzy pojawią się na wystawie i będą o niej opowiadać.

Podczas wywiadu Joanna Wojciechowska opowiedziała też o tym, co działo się w ostatni weekend, kiedy to w Palmiarni Poznańskiej odbyła się kolejna edycja Pokazu Kotów Rasowych we współpracy z Poznańskim Klubem Kotów Rasowych „AmoFeles”. Z tej okazji, jedenastu hodowców zaprezentowało swoje koty.

„Można było dowiedzieć się więcej o konkretnych rasach kotów, także o szczegółach ich pielęgnacji, a przy okazji odwiedzić Palmiarnię” – zaznacza główny specjalista do spraw promocji i dydaktyki Palmiarni Poznańskiej.

Joanna Wojciechowska zapowiedziała w programie „Hej Poznań”, że w tym roku, tradycyjnie, odbędzie się kilka edycji Nocy w Palmiarni, a pierwsza będzie miała miejsce już w kwietniu.