Przebudowa w okolicy Okrąglaka – prace będą prowadzone także w nocy

Przez najbliższe noce w rejonie prowadzonych prac w okolicy Okrąglaka można spodziewać się zwiększonego poziomu hałasu. Ma to związek z zaplanowanymi w godzinach nocnych robotami. Jak przebiegają prace w ramach inwestycji?

 

Prace w ramach Programu Centrum obejmują m.in. przebudowę infrastruktury podziemnej. W najbliższym czasie skupią się u zbiegu ul. Gwarnej i Fredry, gdzie przebudowywane będą sieci energetyczne i teletechniczne.

Ograniczony zostanie ruch pieszych przez cały dzień, ale w celu ograniczenia utrudnień, część robót będzie prowadzona w godzinach nocnych. To jednak wiąże się ze zwiększeniem hałasu w okolicy. Będą wykonywane od dzisiejszej nocy (z 24 na 25 stycznia) przez kolejne dwie (z 25 na 26 stycznia oraz z 26 na 27 stycznia).

Jednocześnie wykonawca poinformował, że w ubiegłym tygodniu sfrezowano nawierzchnię jezdni na skrzyżowaniu ul. 27 Grudnia i Ratajczaka, a przebudowa torowiska na ul. Fredry oraz w ul. Mielżyńskiego jest coraz bardziej zaawansowana. Podobnie w przypadku przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej na ul. Mielżyńskiego.

Zakończono także układanie szyn na ul. Fredry między mostem Teatralnym a ul. Kościuszki. Szyny ułożone zostały też na pl. Cyryla Ratajskiego.

W ostatnim czasie ułożona została też m.in. konstrukcja torowiska na ul. Fredry, przebudowane były kolizje teletechniczne i elektroenergetyczne na całym obszarze inwestycji, przebudowano gazociąg na ul. 27 Grudnia oraz rozebrano stary kolektor na ul. Mielżyńskiego.

W najbliższym czasie planowane jest także układanie szyn tramwajowych na ul. Fredry, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki do Okrąglaka.