Czworonożni wolontariusze będą kwestować także w sobotę. Gdzie spotkać grupę Golden Retriever WOŚP w weekend?

W ostatnią niedzielę stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak zwykle w Poznaniu nie zabraknie czworonożnych wolontariuszy z grupy Golden Retriever WOŚP. Co ciekawe, będzie można ich spotkać także już w sobotę. Gdzie dokładnie i w jakich godzinach?

Czworonożni wolontariusze już po raz 14. będą kwestować wraz ze swoimi opiekunami w Poznaniu. Co roku spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony mieszkańców, którzy chętnie je głaszczą i robią sobie z nimi zdjęcie. Za wrzucenie pieniędzy do puszek, można otrzymać unikatowe, niebieskie serduszko WOŚP.

Tylko podczas ubiegłorocznego wydarzenia grupa Golden Retriever WOŚP w Poznaniu zebrała łącznie ponad 107 tysięcy złotych, co daje łączną kwotę z 13 finałów ponad 700 tysięcy złotych.

Podobnie jak w ubiegłych latach odbędą się liczne pokazy i prezentacje sztuczek, jakie potrafią wykonać goldeny.

Psy będą „kwestować” już w sobotę, 28 stycznia, między 11:00 a 18:00 w King Cross Marcelin, a także w Galerii Pestka.

Z kolei w dniu Finału, czyli 29 stycznia, pojawią się na pl. Wolności w godzinach 11:00-13:00, gdzie o 12:00 planowane są specjalne pokazy z udziałem czworonogów. Będą zarówno sztuczki jak i pokazy posłuszeństwa.

Psich wolontariuszy będzie można spotkać również przy wejściu na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich między 11:00 a 20:00 oraz w Galerii Pestka i King Cross Marcelin od 11:00 do 18:00.