Pobiegną, by policzyć się z cukrzycą. W Poznaniu odbędą się dwa biegi podczas Finału WOŚP

Podobnie jak podczas poprzednich Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także i w tym roku odbędą się biegi Policz się z Cukrzycą. W Poznaniu organizowane są dwa, co ułatwi udział większej liczbie osób.

 

Bieg „Policz się z cukrzycą” to już „wośpowa” tradycja. Odbywa się w różnych miejscowościach w całej Polsce, a tegoroczna edycja będzie już 17. w historii. Celem jest promocja zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, zbiórka pieniędzy w ramach WOŚP oraz szerzenie świadomości o cukrzycy.

W tym roku w Poznaniu odbędą się dwa biegi.

Pierwszy o godzinie 11:00 wyruszy z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich na 5-kilometrową trasę przez ul. Śniadeckich, Parkową, Park Wilsona, ul. Wyspiańskiego i Park Kasprowicza, by wrócić na teren MTP.

Dystans można przebiec, przejść marszem lub z kijkami. Chętni mogą wydłużyć trasę do 10 kilometrów. Udział w biegu zapowiedział także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

By wziąć udział w biegu należy wrzucić co najmniej 40 złotych do puszki wolontariuszy WOŚP czekających na starcie. Co ważne, nie ma limitu uczestników.


Drugi bieg organizowany jest przez Sztab WOŚP Politechniki Poznańskiej. Rozpocznie się o godzinie 12:00 na terenie przy Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej. Dystans to niecałe 2 kilometry. Obowiązuje limit 100 startujących, jednak jeśli pojawi się więcej chętnych to trafią oni na listę rezerwową i będą mogli wystartować w razie rezygnacji innego uczestnika. Do biegu należy zapisać się wypełniając formularz zgłoszeniowy (tutaj).