Będą to pierwsze tegoroczne tego typu prace. Na ul. Grobla droga dla pieszych odnawiana jest sukcesywnie od kilku lat. Tym razem remont prowadzony będzie po północnej stronie ulicy, na odcinku od ul. Łaziennej do ul. Mostowej  i od ul. Wierzbowej do ul. Za Groblą. Nowa nawierzchnia ułożona będzie z płyt i kostki kamiennej, tak jak na wyremontowanych już fragmentach tej i okolicznych ulic.

Największe zmiany obejmą odcinek od ul. Mostowej do ul. Łaziennej. Tu, na części szerokiego chodnika, powstanie pas zieleni a parkowanie samochodów zostanie przesunięte na jezdnię. Posadzonych zostanie 15 grusz drobnoowocowych Capital, kwitnące krzewy (śnieguliczka koralowa) i byliny. Na dalszym odcinku ulicy, przy budynku gazowni, dosadzone będą klony polne Elsrijk.  

 

Chodnik na ul. Grobla

             

Piesi zyskają wygodną nawierzchnię i znacznie poprawi się estetyka tej zabytkowej części Poznania. Prace mają kosztować około 500 tysięcy złotych. Środki pochodzą z wpływów ze strefy płatnego parkowania.

Kolejny rozpoczynający się w poniedziałek remont prowadzony będzie na ul. Krzyżowej. Polegać ma na wymianie nawierzchni chodnika wraz z rewaloryzacją zieleni na odcinku od ul. Dolna Wilda do ul. 28 Czerwca 1956r. (strona północna). Posadzony zostanie dąb czerwony oraz 178 krzewów róż Short Track. Także w tym przypadku nie tylko będzie wygodniej, ale także estetyczniej. Oszacowany koszt prac to mniej niż 500 tysięcy złotych. Środki przekazała Rada Osiedla Wilda z budżetu, który ma do dyspozycji.

W obu przypadkach podczas robót mogą wystąpić zamknięcia części chodników, wyłączenia z użytku miejsc postojowych oraz ewentualnie niewielkie wygrodzenia na jezdniach. Prace mają zakończyć się późną wiosną. Prosimy o zachowanie ostrożności.