Jak powstał Sztab WOŚP Ławica?

Już dzisiaj Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 31. Do programu „Hej Poznań” zaprosiliśmy Tamarę Briańską ze Sztabu WOŚP Ławica. Jaka jest jego historia i co zaplanowano na dziś?

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych dużych”. Do rozmowy w naszym redakcyjnym Mercedesie GLC zaprosiliśmy założycielkę największego sztabu WOŚP w Poznaniu. Pomysł na stworzenie sztabu powstał 6 lat temu, kiedy córka pani Tamary chciała zostać wolontariuszką, ale już nigdzie nie było miejsca, więc jedynym wyjściem było założenie własnego sztabu. Piotr Szulc zapytał czy trudno było go stworzyć.

„Wbrew pozorom chyba łatwo, bo u nas to poszło takim dziwnym kanałem.W związku z tym, że Jurek Owsiak pracuje w Antyradiu i pracował z moim serdecznym przyjacielem to udało się to załatwić” – wspomina Tamara Briańska.

Postanowiła wtedy napisać list do Jurka Owsiaka, w którym podziękowała mu za wszystko co robi. Po miesiącu odebrała telefon i usłyszała w słuchawce charakterystyczny głos Owsiaka, który zaprosił ją na Woodstock, aby porozmawiać o szczegółach stworzenia sztabu WOŚP w Poznaniu.

W tym roku, Sztab Ławica będzie grał już po raz szósty i tradycyjnie przygotowano wiele atrakcji dla poznaniaków. Warto podkreślić, że wszystkie osoby zaangażowane w wydarzenie robią to charytatywnie, a wszystkie miejsca udostępniane są za darmo.

„Wyszliśmy z założenia, że w zamian że ci ludzie przychodzą i wrzucają do puszek pieniążki to musimy im coś dać. Wiadomo, że robią to z dobrej woli, podziękowania płyną ze sceny ale są anonimowi. Natomiast tu, gdy przygotowujemy wszystkie atrakcję, stają się oni cząstką tej całości” – dodaje założycielka Sztabu Ławica.

Główne wydarzenia zaplanowane na niedzielę 29 stycznia odbędą się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Powstanie strefa zdrowia, sportu, urody i ekologii. Dla najmłodszych przygotowano najróżniejsze warsztaty. Każdy znajdzie coś dla siebie i dla nikogo na pewno nie zabraknie miejsca. Na scenie wystąpi wielu wspaniałych artystów, między innymim zespół Vain Train, Golden Life oraz Peja. Wieczór zakończy koncert Organka.

W międzyczasie odbywać się będzie wiele licytacji, w tym ta najważniejsza, czyli licytacja Złotego Serduszka.

„Ostatnimi czasy robi się co raz bardziej gorąca atmosfera. Podczas tych pięciu edycji zebraliśmy ponad milion złotych” – zaznacza Tamara Briańska podczas rozmowy w naszym redakcyjnym Mercedesie GLC.