Martwe węże dusiciele pod Poznaniem. Policja szuka właściciela

Osiem martwych węży – pytonów i boa – prawdopodobnie uduszonych znaleziono w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Sprawą zajmuje się policja, która poszukuje właściciela, hodowcy lub osoby posiadającej informacje mogące pomóc w jego ustaleniu.

 

Sprawa ma swój początek 12 stycznia 2023 roku, kiedy to jeden ze spacerowiczów zgłosił policji, że na ogólnodostępnej działce w rejonie ul. Chlebowej w Tarnowie Podgórnym leży osiem martwych węży. Gady schowano w czarnym worku, który zakopano w ziemi.

Na miejscu przeprowadzono oględziny, a następnie biegły lekarz weterynarii przeprowadził sekcję. Określono, że znalezione węże o długości od 3 do 6 metrów to dusiciele – pyton i boa. Zdaniem eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie, a same ciała znajdowały się w różnym stadium rozkładu.

Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie, w związku z naruszeniem przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Za uśmiercenie węży sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja prosi o kontakt osoby posiadające informacje na temat właściciela lub hodowcy znalezionych zwierząt oraz te, które mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Kontaktować można się z policjantami z Tarnowa Podgórnego, którzy prowadzą sprawę. Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie pod numerami: 47 77 148 62 (prowadzący sprawę), 47 77 148 60 lub 112.