Nowy filmowy projekt i podróże, czyli ferie w Kinie Rialto

W poniedziałek rozpoczęły się ferie w Wielkopolsce. Kino Rialto przygotowało z tej okazji ciekawą ofertę, nie tylko dla miłośników kina. Piotr Zakens, w programie „Hej Poznań”, opowiedział co w najbliższych dniach będzie się tam działo.

Kino Rialto to kultowe miejsce w Poznaniu, które swoją działalność rozpoczęło ponad 80 lat temu i działa niemal bez przerwy do dziś. Piotr Zakens niedawno był gościem programu „Hej Poznań” i wtedy rozmawialiśmy z nim o zbiórce pieniędzy na nowy projektor dla kina. Potrzebną kwotę udało się uzbierać, dzięki czemu filmy można oglądać w nowej i lepszej technologii.

Seans filmowy to idealna rozrywka na zimowe dni, dlatego Kino Rialto przygotowało specjalną ofertę z okazji rozpoczynających się ferii. Piotr Zakens, w programie „Hej Poznań” zauważa, że w tym roku przygotowano zupełnie inną, wyjątkową ofertę. Wiąże się to z tym, że kino dołączyło do projektu, o którym opowiedział nasz gość.

„Przygotowaliśmy bardzo fajną rzecz, ponieważ będziemy organizować mini festiwal filmowy. Powstał taki twór jak Zespół Edukatorów Filmowych i my tam też działamy. ” – tłumaczy Piotr Zakens.

Jak dodaje nasz gość, Zespół Edukatorów Filmowych składa się z 7 kin w Polsce i nadaje specjalne certyfikaty tym produkcją, które są wartościowe dla dzieci i młodzieży. Spis takich filmów, wraz z wskazówkami dotyczącymi tematów, które poruszają, języka czy wieku odbiorców można znaleźć na ich oficjalnej stronie.

Tym, co wyróżnia Kino Rialto na tle innych, jest szeroki wybór animowanych filmów europejskich. Najwięcej produkcji pochodzi z Francji, Norwegii oraz Szwecji” – dodaje Piotr Zakens w programie „Hej Poznań”. Jest to ciekawa propozycja dla tych z was, którzy obejrzeli już wszystkie najnowsze Hollywoodzkie produkcje, a także dla tych którzy chcieliby obejrzeć coś niespotykanego i wyjątkowego.

„Bardzo się cieszymy, bo to była naprawdę bardzo duża luka. Jeżeli chodzi o kino europejskie dla osób dorosłych to ten trend kina studyjnego już od wielu lat istnieje, ale w przypadku kina dla dzieci była to nisza” – dodaje Piotr Zakens.

Kino Rialto żyje jednak nie tylko filmami, ale również podróżami. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy cykl spotkań we współpracy z Stowarzyszeniem Twórcze Horyzonty. Pierwszy z nich będzie dotyczył podróży po egzotycznych krajach. Swoją historię, między innymi, opowie małżeństwo, które przejechało całą Amerykę Południową i Północną klasycznym „ogórkiem” Volkswagena. Z kolei drugi cykl będzie czymś zupełnie innym, ponieważ będą to spotkania z himalaistami.

„W Poznaniu jest mnóstwo osób, które się interesują górami. Jest to ogromna grupa pasjonatów, dlatego robimy to dla nich oraz dla tych, którzy chcą poczuć magię gór. Magia gór, tak jak magia kina, naprawdę istnieję” – zauważa gość programu „Hej Poznań”.

Jak zauważa Piotr Szulc, będzie to niesamowita okazja na zaznajomienie się z obcymi kulturami i państwami, nie wyjeżdżając z Poznania. Piotr Zakens zachęca do kupowania biletów na spotkania, ponieważ cieszą się one ogromnym zainteresowaniem.