Wyjątkowa mapa Fyrtla Garbary

Tajemnice, zakątki i przydatne informacje z historii i bieżące na temat Garbar – to wszystko można znaleźć w mapie „Fyrtel Garbary”, która ukazuje istotne dla tego rejonu miejsca.

 

Mapa „Fyrtel Garbary” powstała w ramach projektu o tej samej nazwie, przy współpracy Fundacji Zapis z Radą Osiedla Stare Miasto, Miastem Poznań i podmiotami skupionymi wokół Koalicji Fyrtel Garbary.

Przedstawia istotne dla mieszkańców lokalizacje w rejonie Garbar. To m.in. place, skwery czy szkoły, a także galerie sztuki, kawiarnie i restauracje. Nie zapomniano także o lokalnych zakładach rzemieślniczych czy punktach usługowych.

Na mapie umieszczono także ilustracje najważniejszych historycznie obiektów w tym rejonie, czyli Starej papierni, kościoła oo. Franciszkanów czy Starej Przepompowni.

Wydrukowano 5 tysięcy egzemplarzy, które są dostępne za darmo m.in. we wszystkich miejscach, które zostały uwzględnione na mapie, w Centrum Informacji Kulturalnej w budynku Arkadii czy też w Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

Tekst przygotował Marcn Muth, jeden z lokalnych przedsiębiorców, natomiast za projekt graficzny odpowiada Lucyna Kaczmarkiewicz.