Powstanie trzeci pas na kolejnym odcinku A2. Inwestycja będzie trudniejsza niż ostatnia

Autostrada Wielkopolska poinformowała o swoich planach inwestycyjnych na 2023 rok. Wśród zaplanowanych projektów znajdują się m.in. przebudowa kilku mostów i wiaduktów oraz budowa dodatkowych barier ochronnych.

W planach jest także instalacja stacji ładowania dla pojazdów elektrycznych, co pozwoli na dostosowanie się do rosnącej liczby tego typu samochodów na drogach. W Miejscach Obsługi Podróżnych autostrada nadal będzie rozwijać i wzbogacać swoją ofertę handlowo-usługową.

Trwają także przygotowania do rozbudowy 10 km obwodnicy Poznania o trzeci pas ruchu na odcinku między węzłami Poznań Krzesiny a Poznań Wschód.

Realizacja tej inwestycji zostanie zakończona do końca 2025 roku.

Autostrada Wielkopolska przyznaje, że będzie znacznie trudniejszym projektem niż ostatnio zrealizowana rozbudowa odcinka Poznań Zachód-Poznań Krzesiny. Wymaga to poszerzenia jezdni na całej długości, co wprowadza dodatkowe wyzwania techniczne i logistyczne.

Spółka jest jednak przekonana, że dzięki swojemu doświadczeniu, zaangażowaniu i zaawansowanym planom, będzie w stanie zrealizować te inwestycje z sukcesem i zapewnić kierowcom lepsze doświadczenie podczas podróży.