Jaką trasą pobiegną uczestnicy 15. Poznań Półmaratonu?

Znana jest już trasa 15. Poznań Półmaratonu, który odbędzie się w połowie kwietnia.

 

Organizatorzy opublikowali dziś informacje dotyczące zbliżającej się 15. edycji Poznań Półmaratonu. Trasa będzie taka jak w ubiegłym roku, dzięki czemu dla wielu oznacza to możliwość poprawy życiowych rekordów.

Start półmaratonu wyznaczono na ul. Grunwaldzkiej przy Poznań World Trade Center. Następnie zawodnicy skierują się w rejon Stadionu Miejskiego, a później w kierunku Junikowa, gdzie nawrócą w okolicy ul. Cmentarnej. To tam będzie zlokalizowany pierwszy punkt odżywiania.

Następnie biegacze pobiegną ul. Jugosłowiańską i Ściegiennego w stronę Górczyna. Dalej ul. Arciszewskiego do drugiego punktu odżywiania. Kolejne będą rozmieszczane co ok. 5 km.

Dalej trasa poprowadzi ul. Hetmańską, Dolną Wildę, Piastowską i Drogę Dębińską do centrum miasta. Tam bieg będzie kontynuowany przez ul. Garbary, Solną, Nowowiejskiego, Pułaskiego i Roosevelta.

Meta zaplanowana jest na pl. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Rekordy trasy Półmaratonu należą w kategorii mężczyzn do Mohameda Esa 00:59:32, a w kategorii kobiet do Karoliny Nadolskiej 1:09:18 (rekord Polski w Półmaratonie).

Tegoroczna edycja odbędzie się 16 kwietnia 2023 roku.