Ruszył nabór do 9. edycji konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową

Rusza 9. edycja konkursu 30/30 na najlepszą okładkę płytową, spośród tych, które powstały w 2022 roku. Zgłoszenia będą przyjmowane do połowy marca.

 

Konkurs 30/30 odbywa się od 2015 roku, jako pomysł znanego grafika Rosława Szaybo. Organizowany jest przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. Wyróżniane są prace, które potrafią ukazać syntezę muzyki i grafiki. Nazwa nawiązuje do wymiarów okładek płyt winylowych.

Jury ocenia m.in. jakość typografii, walory artystyczne, oryginalność pomysłu, spójność koncepcji graficznej z treścią muzyczną oraz warsztat.

Prace, które powstały w 2022 roku można zgłaszać do 13 marca 2023 roku. Te, które spełnią wymogi formalne będą poddane pod ocenę jury, które wybierze najlepsze do końca kwietnia 2023 roku. Następnie rozpoczną się prace przygotowawcze do wystawy będącej zwieńczeniem konkursu, która po raz kolejny zagości w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru.

Nazwiska zwycięzców zostaną ujawnione dopiero podczas wernisażu wystawy. Przyznane będą trzy nagrody główne, nagroda im. Rosława Szaybo oraz nagrodę Specjalną za Edytorstwo. Łączna pula nagród wynosi 20 tysięcy złotych, a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 5 tysięcy z nich.

Nie zabraknie także Nagrody Publiczności, która zostanie przyznana drogą głosowania przez odwiedzających wystawę pokonkursową.

Regulamin konkursu wraz z zasadami zgłoszeń dostępny jest na stronie konkursu.