Podejrzany o współudział w zabójstwie w Holandii zatrzymany przez poznańskich kryminalnych

Poznańscy policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji dokonali zatrzymania 41-latka podejrzanego o współudział w zabójstwie na terytorium Holandii.

 

Sprawa ma swój początek 7 lipca 2022 roku, kiedy to doszło do zabójstwa 59-letniego zabójstwa rolnika w miejscowości Weert w Holandii.

Miejscowa policja ustaliła, że zbrodni dokonały dwie osoby, które w nocy weszły na teren posesji i najpierw uśmierciły psa, a następnie weszły do domu. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna obudził się podczas włamania i doszło do konfrontacji. Wówczas sprawcy udusili go, a następnie, w celu zatarcia śladów podpalili dom.

Policja od razu ustaliła, że motywem był rabunek, a związek ze sprawą ma 40-letnia Polka pracująca na terenie gospodarstwa, które należało do ofiary. Kobieta została zatrzymana i aresztowana, jednak odmówiła składania zeznać i współpracy z organami ścigania.

Holenderska policja podejrzewała, że udział w zabójstwie brał także obywatel Polski, dlatego w sprawę zaangażowano funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu.

Po około dwóch miesiącach od zdarzenia poznańscy policjanci ustalili, że podejrzanym jest 41-letni mieszkaniec Turku. Mężczyzna został zatrzymany 22 sierpnia 2022 roku, jednak dopiero teraz policja ujawniła sprawę.

Po zatrzymaniu podejrzanego wydano wobec 41-latka Europejski Nakaz Aresztowania i Europejski Nakaz Dochodzeniowy, na podstawie którego we wrześniu 2022 roku są zadecydował o ekstradycji podejrzanego do Holandii.