Zmiany na Rondzie Mycielskich. ZDM wybrał wykonawcę prac

Zarząd Dróg Miejskich wybrał wykonawcę prac związanych z wdrożeniem zmian, a tym samym zmianą oznakowania na Rondzie Mycielskich na Szczepankowie. Mają one pomóc w upłynnieniu ruchu oraz zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa.

 

Rondo na poznańskim Szczepankowie charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu, szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego. Zdarza się, że dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, gdy kierowcy nie zawsze zgodnie z przepisami zmieniają pasy, by zjechać lub wjechać w danym miejscu na rondzie. Szczególnie często pojawiają się problemy przy wjeździe od strony trasy katowickiej.

Miejski Inżynier Ruchu przygotował projekt zmian, które wdroży ZDM Poznań.

Zarówno na dojeździe do ronda jak i na samym rondzie pojawi się nowe oznakowanie poziome, by ułatwić kierowcom wybór odpowiedniego pasa ruchu, który pokieruje ich do wybranego zjazdu.

Przed wjazdami ustawione będzie także oznakowanie pionowe z piktogramami.

Zmiany mają poprawić czytelność ronda i ułatwić przejazd we wszystkich relacjach, a zdaniem Miejskiego Inżynier Ruchu, rondo turbinowe to ułatwi, szczególnie przy 5 wlotach.

Zgodnie z podpisaną przez ZDM umową, wybrany wykonawca prac ma czas na wprowadzenie zmian do końca czerwca. Roboty przy malowaniu nowego oznakowania poziomego będą prowadzone przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.