Rok po wybuchu wojny znów zaprotestują w Poznaniu

Rok po agresji Rosji na Ukrainę poznaniacy nie przestają we wspieraniu narodu ukraińskiego walczącego z agresorem. Już dziś na pl. Mickiewicza odbędzie się manifestacja, podczas której uczestnicy wyrażą swój sprzeciw wobec wojny.

 

Dokładnie 12 miesięcy temu światem wstrząsnęła wiadomość o rosyjskiej agresji na Ukrainę. Poznaniacy ruszyli do pomocy narodowi ukraińskiemu, jednocześnie głośno wyrażając swój sprzeciw wobec wojny.

Dziś, w rocznicę rosyjskiego ataku mieszkańcy Poznania spotkają się na pl. Mickiewicza, by zaprotestować przeciw wojnie oraz wyrazić żądania do jej natychmiastowego zakończenia.

„Mija pierwsza rocznica krwawej, bestialskiej napaści na wolną Ukrainę. Napaści, która jest wymierzona nie tylko w bratni nam naród ukraiński, ale całą wolną Europę. W takiej sytuacji nikt z nas nie może pozostać obojętny wobec takiej sytuacji. W obliczu bezmyślnej, urągającej godności człowieka, łamiącej wszelkie konwencje i prawo międzynarodowe napaści chcemy pokazać, że staliśmy, stoimy i stać będziemy ramię w ramię z narodem Ukraińskim” – wskazują organizatorzy wydarzenia

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00. Do udziału zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, bez względu na pochodzenie i narodowość.

Manifestacja jest organizowana przez KOD Wielkopolska, Sztab Aniołów oraz Stowarzyszenie „O wiele lepiej”.