Tak Lech Poznań awansował do 1/8 finału Ligi Konferencji UEFA

Lech Poznań zagra w 1/8 finału Ligi Konferencji UEFA! Mistrzowie Polski pokonali w rewanżu Bodo/Glimt 1:0, a gola na wagę awansu strzelił Mikael Ishak.

Po bezbramkowym remisie przywiezionym z Norwegii to lechici byli faworytami do awansu. Bodo/Glimt pokazało jednak w przeszłości, że to groźny rywal i nie można go lekceważyć. Nawet na własnym stadionie.

Dlatego pierwsza połowa, podobnie jak mecz sprzed tygodnia, nie była wielkim widowiskiem. Tym razem jednak lechici częściej grali odważniej, dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się stwarzać sytuacje. Groźnie pod jedną lub drugą bramką było bardzo rzadko.

Ciekawiej zrobiło się po przerwie. Mimo iż to Lech Poznań przeważał, to groźniejsze sytuacje stworzyli goście. Trzykrotnie posłali jednak piłkę obok lub nad bramką i kibice Kolejorza mogli odetchnąć z ulgą.
Obie defensywy spisywały się dobrze i można było się spodziewać, że o awansie do 1/8 finału zadecyduje jedna bramka. I tak rzeczywiście było.

W 63. minucie Joel Pereira dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Mikael Ishak, który strzałem z pierwszej piłki zaskoczył bramkarza Bodo/Glimt.

Lech Poznań zagra w 1/8 finału i dokonał rzeczy na którą kibice polskiego futbolu musieli czekać aż 32 lata. Ostatni raz polski klub przeszedł rundę europejskich pucharów na wiosnę 32 lata temu!

Mistrzowie Polski rywala w kolejnej fazie poznają w piątek po godzinie 13:00.

Lech Poznań – Bodo/Glimt 1:0 (0:0)
1:0 – Ishak 63′

Składy:

Lech Poznań: Filip Bednarek – Bartosz Salamon (46′ Filip Dagerstal), Antonio Milić, Pedro Rebocho, Joel Pereira, Afonso Sousa (90′ Nika Kwekweskiri), Jesper Karlstrom, Michał Skóraś, Adriel Ba Loua (85′ Alan Czerwiński), Filip Szymczak (85′ Artur Sobiech), Mikael Ishak (78′ Filip Marchwiński).

FK Bodo/Glimt: Julia Faye Lund – Brice Wembangomo, Brede Moe, Marius Lode (90+1′ Lars-Jorgen Salvesen), Adam Sorensen, Hugo Vetlesen, Patrick Berg, Albert Gronbaek, Joel Mugisha (76′ Nino Zugelj), Faris Pemi Moumbagna (69′ Runar Espejord), Amahl Pellegrino.