Przystanki “Literacka” w nowej odsłonie już gotowe

Przystanki autobusowe „Literacka” w nowej odsłonie są już dostępne dla użytkowników. Pasażerowie mają do dyspozycji wiaty, a całość dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

Przystanki „Literacka” przy ul. Koszalińskiej obsługiwane są przez linie autobusowe numer 164, 170, 835, 836 oraz 837. Na tym, w kierunku zajezdni przy ul. Kaczej zatrzymują się także autobusy nocnej linii numer 216. Pasażerów nie brakuje, dlatego podczas prac związanych z przebudową infrastruktury drogowej na ul. Literackiej pomyślano także o poprawie komfortu pasażerów komunikacji zbiorowej.

W ramach prac wybudowano dwie nowe platformy przystankowe, które dostosowano do standardów miejskich oraz potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowano specjalne maty z wypustkami, które ułatwiają orientację w terenie oraz poprawiają bezpieczeństwo osób z dysfunkcjami wzroku.

Na przystankach pojawiły się wiaty. Co ciekawe, wcześniej służyły one pasażerom w innych lokalizacjach, ale po odnowieniu mogą chronić przed warunkami atmosferycznymi pasażerów przy ul. Koszalińskiej.

Zbudowano chodnik od przejścia dla pieszych przez ulicę Literacką do obu przebudowanych przystanków i umocniono pobocze jezdni po północnej stronie ulicy Koszalińskiej.

Nawierzchnia zatoki przystankowej na przystanku w kierunku ul. Kaczej została wymieniona, dzięki czemu wjazd i wyjazd z niej jest o wiele bardziej komfortowy zarówno dla kierowców jak i pasażerów.

Na przystankach pojawiły się również kosze na śmieci oraz ławki. Jak podkreśla ZTM, prace dostosowano do istniejącego drzewostanu, by nie trzeba było ingerować w zieleń miejską.

Obecnie trwa montaż znaków pionowych. Do końca miesiąca w rejonie przystanków będzie wprowadzona stała organizacja ruchu w całości.