Miliony na kulturę w Wielkopolsce

Wydarzenia kulturalne i działania związane z m.in. upowszechnianiem czytelnictwa czy ochroną dziedzictwa kulturowego otrzymały wsparcie z budżetu województwa wielkopolskiego. Zarząd Województwa zdecydował, by w tym roku przyznać dofinansowanie także projektom poświęconym twórczości Wisławy Szymborskiej.

 

Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał z budżetu województwa 3 mln złotych na wydarzenia kulturalne oraz przedsięwzięcia, które są związane m.in. z upowszechnianiem czytelnictwa, wydawnicze oraz ochroną dziedzictwa kulturowego.

Podjęto także decyzję, by w tym roku dofinansować również projekty związane z propagowaniem twórczości Wisławy Szymborskiej. Ma to związek z przypadającą w 2023 roku setną rocznicą urodzin.

Jak podkreśla marszałek Marek Woźniak, podmioty działające w sferze kultury stanowią liczną grupę i wsparcie finansowe, także to lokalne, jest dla nich istotne.

Środki rozdysponowano w ramach otwartego konkursu ofert. Łącznie wsparcie otrzymają 193 podmioty. Ich lista dostępna jest online.