“Odcień kobiety”, czyli kobieco i wiosennie w Vinci Art Gallery

Kobieca i wiosenna, dostępna w Vinci Art Gallery – 10 marca premierę będzie miała wystawa „Odcień kobiety”, o której rozmawialiśmy z Moniką Pietrzak.

 

Za oknami aura jeszcze zimowa, ale w Vinci Art Gallery już za kilka dni będzie można poczuć wiosnę. Na wystawie „Odcień kobiety” będzie można podziwiać dzieła trzech polskich artystek: Moniki Wyrwickiej, Elżbiety Radzikowskiej oraz Agnieszki Potrzebnickiej. Każda z nich tworzy w innym stylu, dlatego zaprezentowane zostaną na obrazach kobiety w trzech różnych ujęciach. Organizatorom wydarzenia zależało na podkreśleniu tego, jak ważna jest ich obecność w sztuce.

„Monika Wyrwicka jest artystką, która na co dzień mieszka w Szkocji i ona przedstawia kobiety bardzo subtelne, ale też z takim elementem zmysłowym. Nie boi się koloru, świetnie operuje barwą. Przedstawia kobiety nowoczesne i świetnie charakteryzuje w obrazie ich naturę” – dodaje Monika Pietrzak

Z kolei Elżbieta Radzikowska to poznańska graficzka, która przedstawia bardzo zmysłową kobietę w swoich miniaturowych dziełach. W jej sztuce nie wszystko jest oczywiste. Ostatnia artystka – Agnieszka Potrzebnicka jest absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na obrazach maluje kobiety, pokazując relację człowieka z naturą. Nie jest to pierwszy raz kiedy Vinci Art Gallery skupia się na motywie kobiecości. Monika Pietrzak zaznacza w programie „Hej Poznań”, że żyjemy teraz w erze kobiet, które dochodzą do głosu, a ich pozycja jest bardzo silna w społeczeństwie.

„Prowadząc galerię obserwuję jaki ważny dla kobiet jest aspekt kreacji. To jak one stawiają siebie podmiotowo poprzez swoją sztukę. Nie jest to tylko malarstwo, ale również inne rodzaje twórczości. Jest to dzisiaj bardzo ważny wątek” – tłumaczy gościni programu „Hej Poznań”

Wystawa „Odcień kobiet” jest skierowana do wszystkich. Sztuka jest wartością uniwersalną i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Warto podkreślić, że wszystkie obrazy prezentowane na wystawie będzie można zakupić. Vinci Artis Gallery w tym roku przygotowała 7 wystaw. Już w kwietniu odbędzie się wystawa „Wschody” Szymona Chwalisza, a w maju swoje dzieła zaprezentuje poznańska artystka Monika Martini-Madej. Więcej informacji na temat nadchodzących wyfarzeń znajdziecie na ich stronie internetowej.

Dzieła trzech polskich artystek w Vinci Art Gallery będzie można oglądać od 10 marca do 7 kwietnia.