Tydzień Kina Hiszpańskiego w Kinie Muza już po raz 21

W Kinie Muza rozpoczyna się dzisiaj Tydzień Kina Hiszpańskiego. W programie znalazły się zarówno dobrze znane hity hiszpańskiej kinematografii jak i kameralne filmy artystyczne.

To jedyne w Polsce wydarzenie w pełni poświęcone hiszpańskiej kinematografii, które skierowane jest zarówno do miłośników języka i kultury tego państwa jak i tych, którzy po prostu lubią dobre filmy. Tegoroczna edycja jest już 21. w historii.

W ramach festiwalu można zobaczyć m.in. najbardziej intrygujące nowości hiszpańskich produkcji, spośród których większość nie była wcześniej pokazywana w Polsce. To okazja, by za dużym ekranie zobaczyć dzieła, które były prezentowane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach.

Różnorodność gatunkowa i tematyczna zapewni coś dla każdego widza.

Już dziś pierwszy pokaz – „Barcelona ‚77” w reż. Alberto Rodrigueza z 2022 roku. To opowieść oparta na prawdziwych historiach więźniów, którzy w 1977 roku zażądali amnestii, ponieważ uważali, że ich wyroki były wytworem reżimu politycznego, który zniknął wraz z nadejściem transformacji ustrojowej.

Organizatorem Tygodnia Kina Hiszpańskiego jest Agencja Promocji Mañana we współpracy z Ambasadą Królestwa Hiszpanii, Biurem Radcy ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutem Cervantesa w Warszawie i Instytutem Cervantesa w Krakowie.

Festiwal potrwa do 16 marca. Pełen program dostępny jest online.