Weekend z Książką w Starym Browarze, czyli spotkania z autorami i Wielka Wymiana Książek

Znani są już laureaci tegorocznego plebiscytu czytelników Książka Roku 2022. Świętowanie w duchu czytelnictwa będzie można kontynuować przez cały Weekend z Książką w Starym Browarze. Zaplanowano spotkania z autorami i wielka wymianę książek.

 

Już po raz kolejny Polacy wybrali najlepsze pozycje wydawnicze ubiegłego roku. Głosowanie zorganizowane i przeprowadzone na portalu LubimyCzytać to jeden z najbardziej miarodajnych rankingów tego, co jest lubiane przez czytelników.

Wyniki zostały ogłoszone dzisiaj i są dostępne online (tutaj).

To jednak nie koniec atrakcji związanych z głosowaniem. W sobotę i niedzielę w Starym Browarze, który po raz kolejny jest partnerem projektu odbywać się będzie Weekend z Książką.

W sobotę, 11 marca, przy rzeźbie Mitoraja będzie można posłuchać ciekawych rozmów z autorami i autorkami wyróżnionych w plebiscycie pozycji czytelniczych. Nie zabraknie pytań o inspiracje, proces twórczy i kulisy powstawania dzieł.

Rozmowy rozpoczną się o godzinie 14:00, kiedy to Przemysław Piotrowski i Sławomir Gorych będą dyskutować o tym, czy łatwo jest zadebiutować pisząc kryminał, a także czy istnieje sposób i na czym polega, by napisać kryminalną bestsellerową serię. Nie zabraknie pytań także o utrzymanie poziomu kolejnych prac. Rozmowę poprowadzi Robert Jasiak.

Z kolei o 16:00 będzie można posłuchać Anety Pawłowskiej-Krać, autorki reportażu na wyjątkowo trudny temat. Autorka opowie o rozmowach z pacjentami, ich rodzinami, psychiatrami czy pielęgnarzami podczas pisania książki. O tym, czy jest możliwe wyjście z trudnej sytuacji porozmawia z Wojciechem Szotem.

Ostatnim z gości będzie Radek Rak, który przed odwiedzającymi zaprezentuje się o 18:00. Autor bestsellerowej „Agli” będzie rozmawiał z Wojciechem Szotem o tym, jak to się dzieje, że młodzież otoczona technologią i gadżetami wciąż chce czytać książki i jak ją do tego zachęcić.

Atrakcji nie zabraknie także w niedzielę, kiedy to w Atrium Starego Browaru w godzinach 12:00-14:00 odbywać się będzie Wielka Wymiana Książek. To szansa na uzupełnienie kolekcji serii, poznanie czegoś nowego, a także zainteresowanie innych swoimi ulubionymi pozycjami książkowymi.

Każdy uczestnik może przynieść maksymalnie 5 niezniszczonych książek wydanych nie wcześniej niż w 2010 roku. W ramach wymiany można zabrać do domu tyle samo książek, ile się przyniosło.