Pomoc dla lwowskiego Centrum Kardiologii od szpitala klinicznego w Poznaniu

Od wybuchu wojny w Ukrainie minął już rok, a Ukraińcy nadal mogą liczyć na pomoc ze strony poznaniaków. Do Lwowa dotarł transport ze środkami opatrunkowymi, które zakupił Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Poznaniu. Pieniądze pochodziły ze zbiórki.

 

Kilka miesięcy temu lekarze szpitala klinicznego w Poznaniu zainicjowali zbiórkę środków finansowych na rzecz Ukrainy. Chciano kupić niezbędne materiały, które będą wsparciem dla ukraińskiej placówki medycznej.

Po miesiącach zbierania pieniędzy możliwe było kupienie niezbędnych materiałów. Zdecydowano się na wsparcie Centrum Kardiologii we Lwowie, które na co dzień zapewnia wysoko zaawansowaną, specjalistyczną opiekę szpitalną, a także konsultacyjno – diagnostyczną w zakresie kardiochirurgii dla populacji nie tylko obwodu lwowskiego, ale także innych mieszkańców. Od ponad roku placówka pomaga również ofiarom wojny, których niestety wciąż przybywa.

Poznański szpital uniwersytecki kupił materiały opatrunkowe, które są niezbędne do prawidłowej pracy placówki. Lekarze doskonale wiedzą, które i jakie materiały najlepiej sprawdzą się u ich kolegów z Ukrainy.

Jak przekazał dziś szpital, transport z darami dotarł w środę do lwowskiej placówki i już może służyć Ukraińcom.