Młodzi Wielkopolanie chcą się angażować. Duże zainteresowanie Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Wielkopolskiego

Młodzi chcą mieć wpływ na przyszłość regionu – widać to po zainteresowaniu naborem do radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Przyjęto niemal 150 zgłoszeń z całego regionu.

 

Młodzieżowy Sejmik Województwa Wielkopolskiego jest organem apolitycznym. Ma charakter konsultacyjny, inicjatywny i doradczy dla Sejmiku Województwa. Kadencja trwa 3 lata, a radnymi zostają młodzi Wielkopolanie w wieku od 15 do 20 roku życia. To dla nich możliwość wpływania na decyzje i działania, które mają wpływ na życie młodych w województwie. Mogą doradzać w zakresie inicjatyw, inwestycji i działań.

W naborze przesłano 146 zgłoszeń. Spośród nich Komisja Wyborcza powołana przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego wybierze 39 młodzieżowych radnych: 5 z okręgu nr 1 – Miasto Poznań, 7 z okręgu nr 2 – subregion pilski, 8 z okręgu nr 3 – subregion poznański, 5 z okręgu nr 4 – subregion koniński, 7 z okręgu nr 5 – subregion kaliski oraz 7 z okręgu nr 6 – subregion leszczyński.

Co ciekawe, najwięcej zgłoszeń wpłynęło z okręgu obejmującego subregion pilski. Duże zainteresowanie ze strony młodych bardzo cieszy marszałka Marka Woźniaka.

„Liczba zgłoszeń w naszym naborze to dla nas wyraźny sygnał, że młodzi ludzie chcą się zaangażować w realizację idei społeczeństwa obywatelskiego. Najwyższy czas, żeby wsłuchać się w glos młodego pokolenia i wraz z nim wypracowywać rozwiązania z myślą o przyszłości Europy. Zależy nam na tym, żeby czerpać od młodych osób inspiracje z myślą o budowaniu nowoczesnej Wielkopolski. Cieszę się na tę współpracę” – podkreśla Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Posiedzenie Komisji Wyborczej planowane jest na 16 marca. Wówczas aplikacje zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym. Lista rankingowa prawdopodobnie zostanie przekazana do akceptacji Przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego do końca kwietnia.