Lech Poznań pnie się w rankingu UEFA i zbiera kolejne punkty

Tegoroczna edycja europejskich pucharów jest dla Lecha Poznań bardzo udana. Przekłada się to także na punkty rankingowe UEFA.

 

Lech Poznan będzie dzisiaj grał o awans do 1/4 Ligi Konferencji Europy. Dwubramkowa zaliczka z pierwszego meczu z Djurgardens IF daje nadzieje, że to właśnie Kolejorz przejdzie do kolejnej rundy.

Dotychczasowe wyniki w tej edycji europejskich pucharów już przyniosły poznańskiej drużynie wiele korzyści. W rankingu UEFA zyskał już 10 punktów. Wygrana, czyli kolejne dwa rankingowe punkty mocno przybliży Lecha do korzystnego rozstawienia – prawdopodobnie zapewni mu rozstawienie we wszystkich czterech rundach eliminacyjnych następnej edycji Ligi Konferencji Europy.

Kolejorz rozpoczynał sezon z 6 punktami w rankingu, obecnie ma już 15, a przy awansie będzie 17.

W sytuacji wyeliminowania dziś szwedzkiej drużyny, Lec będzie dopiero drugą polską ekipą, która wyeliminowała dwóch rywali podczas fazy pucharowej rozgrywek na europejskim poziomi.

Co ważne, w przypadku awansu do ćwiećfinału, nie będzie już rozstawień, co oznacza, że Kolejorz może trafić na każdą z pozostałych drużyn.

Dzisiejszy mecz rozpocznie się o 18:45.