2 dni, 7 drużyn, 10 meczów – weekend pod znakiem turnieju PZU Ekstraklasa AMP Futbol

W weekend na poznańskim Golęcinie rozegrany zostanie pierwszy turniej PZU Ekstraklasa AMP Futbol. To okazja do zobaczenia rywalizacji siedmiu drużyn, w tym Warty Poznań, w składzie której gra nagrodzony niedawno nagrodą FIFA Marcin Oleksy.

 

W sobotę i niedzielę, czyli 18 i 19 marca, na poznańskim Golęcinie nie zabraknie sportowych piłkarskich emocji.

W ramach PZU Ekstraklasa AMP Futbol rozegranych zostanie łącznie 10 spotkań. Przed poznańską publiką zaprezentuje się siedem drużyn: Warta Poznań, Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Nowe Technologie Różyca, Wisła Kraków, Stal Rzeszów oraz TSP Kuloodporni Bielsko-Biała.

Amp Futbol zyskał w ostatnim czasie duży rozgłos za sprawą zawodnika Warty Poznań, Marcina Oleksego, który otrzymał nagrodę FIFA im. Ferenca Puskasa za najpiękniejszą bramkę w ubiegłym sezonie. Piłkarz „Zielonych” pokonał w tej rywalizacji światowe gwiazdy piłki nożnej. Podczas weekendowego turnieju kibice będą mogli nie tylko zobaczyć Oleksego w akcji na murawie, ale także spotkać się z nim i zobaczyć statuetkę FIFA, jaką otrzymał.

Pierwszy mecz turnieju zaplanowany jest w sobotę o godzinie 10:00. Turniej odbywać się będzie na stadionie lekkoatletycznym POSiR przy ul. Warmińskiej 1, a wstęp na wydarzenie jest darmowy.