Wykonano przejazd techniczny przez nowe torowisko na ul. św. Marcin i ul. Towarową

Już niedługo zostanie przywrócony ruch tramwajowy na pierwszym z remontowanych w centrum miasta fragmentów infrastruktury tramwajowej. Wykonano pierwszy przejazd techniczny ul. św. Marcin i Towarową.

 

Trwają przygotowania do przywrócenia ruchu tramwajowego w centrum miasta, gdzie realizowane są prace związane z przebudową. Jako pierwszy udostępniony zostanie odcinek od mostu Uniwersyteckiego przez ul. Towarową. Pozwoli to na odciążenie mostu Dworcowego i zapewnienie lepszej komunikacji pasażerskiej w centrum.

Przeprowadzono już pierwszy przejazd techniczny po nowym torowisku. Wkrótce pojedzie tam linia numer 2, która pojedzie z ul. Zwierzynieckiej, przez Rondo Kaponiera, most Uniwersytecki, ul. Towarową, Matyi i przez Wildę na Dębiec.

„Torowisko ułożone zostało na ul. Towarowej, jak i na ul. Św. Marcin od mostu Uniwersyteckiego do ul. Gwarnej. Rozwieszona została także większość sieci trakcyjnej koniecznej do zasilania tramwajów. Przystąpiliśmy również do kwestii formalnych, które to umożliwią wznowienie ruchu na trasie przez ul. Towarową” – dodaje Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie

Trasa przez ul. Towarową prawdopodobnie będzie uruchomiona jeszcze na początku kwietnia. Pozostały odcinek na ul. św. Marcin ma być gotowy do połowy tego roku.