Kolorowo, rodzinnie i aktywnie, czyli Rowerowe Powitanie Wiosny już w niedzielę!

Już za kilka dni rozpocznie się wiosna, a to oznacza, że czas ją… przywitać. Podobnie jak w ubiegłych latach. Poznańscy rowerzyści zrobią to na swój sposób, czyli w kolorowym, wiosennym korowodzie, który przejedzie na rowerach przez Poznań. Nie zabraknie także konkursu na najlepiej przystrojone jednoślady.

 

Już w niedzielę kolejne Rowerowe Powitanie Wiosny, czyli wydarzenie, które na stałe wpisało się już w wiosenne tradycje w mieście.


Rowerzyści jak zwykle będą przeganiać zimę na rowerach w kolorowych strojach i ozdobach, dbając o wiosenne akcenty.

Uczestnicy spotkają się w niedzielę (19 marca) o godzinie 12:00 w Parku Sołackim na placu przed Portem Sołacz. Na ozdobionych rowerach wyruszą w ok. 6-kilometrową trasę w kierunku mostu Jordana.

Jazda odbywać się będzie spokojnym tempem, a przejazd będzie zabezpieczany przez policję, dlatego organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny, także z najmłodszymi rowerzystami.

Przed wydarzeniem, między 11:00 a 11:45 będzie można wziąć udział we wspólnym ozdabianiu rowerów. Organizatorzy zapewniają podstawowe materiały, takie jak m.in. biubuły i wstążki, ale zachęcają do zabrania także własnych ozdób.

Właściciele najpiękniej przystrojonych jednośladów będą nagrodzeni na mecie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.