Powstanie tężnia solankowa w okolicach Poznania

W okolicach Poznania powstanie tężnia solankowa, którą planuje się oddać do użytku już w lipcu. Inwestycja, której koszt wyniesie około 6 milionów złotych, ma przede wszystkim poprawić jakość powietrza i umożliwić mieszkańcom regionu korzystanie z naturalnej terapii solnej.

Tężnia solankowa będzie zbudowana w Suchym Lesie, w gminie Tarnowo Podgórne, na terenie o powierzchni ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. W tężni powstanie m.in. basen solankowy, w którym można będzie kąpać się w wodzie zasolonej solą kamienną. W budynku tężni będzie również miejsce na zabiegi inhalacyjne oraz gabinet masażu.

Wszystkie prace związane z budową tężni mają zostać ukończone w ciągu kilku miesięcy, a jej otwarcie planowane jest już na lipiec tego roku. Tężnia będzie czynna przez cały rok, a wejście na jej teren będzie bezpłatne.

Jak podkreślają twórcy inwestycji, tężnia solankowa będzie korzystna przede wszystkim dla osób z chorobami układu oddechowego, skóry i alergików. Woda solankowa ma bowiem pozytywny wpływ na układ oddechowy, łagodzi objawy chorób skórnych i alergii, a także przyspiesza gojenie się ran.

Tężnia solankowa w Suchym Lesie będzie drugą taką inwestycją w okolicach Poznania. Pierwsza tężnia powstała w 2016 roku w Swarzędzu i od tego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu. Budowa nowej tężni solankowej to kolejny krok w kierunku poprawy jakości życia mieszkańców Poznania i okolic.