Poznań od 5 lat realizuje zajęcia antydyskryminacyjne w szkołach. Ilu uczniów z nich skorzystało?

Od pięciu lat w poznańskich szkołach realizowane są zajęcia antydyskryminacyjne. To program, który powstał z inicjatywy ówczesnej Pełnomocniczki Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniu. Ilu uczniów do tej pory wzięło udział w projektach?

 

Inicjatywa związana z wprowadzeniem do szkół w Poznaniu zajęć antydyskryminacyjnych pojawiła się w 2017 roku, a realizacja programu rozpoczęła się w styczniu 2018 roku. Od tego czasu organizowane są regularnie już od pięciu lat.

Do tej pory szkoły zrealizowany ponad 400 projektów o tematyce antydyskryminacyjnej. Uczestniczyło w nich ponad 8 tysięcy uczniów.

Celem zajęć jest nie tylko wsparcie i promowanie równego traktowania, a tym samym przeciwdziałanie dyskryminacji, ale także przygotowanie młodych osób do życia w zróżnicowanym społecznie świecie. Mają także uczyć współpracy, otwartości i postrzegania różnych perspektyw.

W ramach programu realizowane są różne działania, które są indywidualnie opracowywane w poszczególnych szkołach. Wybierane są m.in. debaty o równości i różnorodności, zajęcia taneczno-teatralne, działania plastyczno-artystyczne, a także opracowanie szkolnych dokumentów w tym np. kart równości czy broszur antydyskryminacyjnych.