Mieszkańcy Brzeźna protestują przeciwko budowie trasy kolejowej Konin-Turek

Protestujący mieszkańcy Brzeźna utrudniają ruch drogowy na trasie Konin – Koło. Od rana kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość i przestrzegać ustalonych przez policję zasad. Przejazd samochodów umożliwiany jest co 15 minut.

Mieszkańcy tej miejscowości nie zgadzają się na budowę trasy kolejowej Konin – Turek. Protestujący podkreślają, że wcześniejsze zgłaszane przez nich uwagi nie zostały wzięte pod uwagę i w związku z tym zdecydowali się na kolejną akcję protestacyjną. Ich zdaniem, wybrany do realizacji wariant przebiegu nowej linii kolejowej Turek – Konin jest niekorzystny dla mieszkańców, ponieważ trasa ma przebiegać blisko zabudowań.

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podkreślają, że planowana trasa kolejowa jest niezbędna dla rozwoju regionu. Jednak mieszkańcy Brzeźna uważają, że projekt powinien zostać zmieniony i w inny sposób zrealizowany, tak aby nie wpłynął negatywnie na ich życie i warunki mieszkaniowe.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa protest i czy w ogóle przyniesie on jakieś skutki. Na miejscu są funkcjonariusze policji, którzy zabezpieczają akcję i dbają o bezpieczeństwo uczestników protestu oraz innych użytkowników drogi. Kierowcy, którzy podróżują tą trasą, muszą uzbroić się w cierpliwość i stosować się do poleceń funkcjonariuszy policji, którzy kierują ruchem drogowym.