Przybywa zieleni w mieście. Trwają wiosenne nasadzenia

Trwają prace przy pierwszych wiosennych nasadzeniach na terenie Poznania. W najbliższym czasie w miejskich parkach i przy drogach przybędzie kilkaset drzew. Pojawią się też nowe krzewy i byliny.

 

Miejscy ogrodnicy już rozpoczęli tegoroczne wiosenne nasadzenia zieleni. Nowe drzewa będą rosły m.in. w poznańskich parkach: Cytadela, Sołackim, Wodziczki, Rataje, a także w rejonie ul. Bukowskiej i Polskiej oraz na pl. Spiski.

Podziwiać będzie można m.in. dęby, klony jesionolistne, platany klonolistne, buki zwyczajne, lipy drobnolistne, daglezje zielone czy jesiony wyniosłe. Gatunki drzew wybrano w taki sposób, by możliwe były odnaleźć się w miejskich warunkach.

Jak wyjaśnia miasto, sadzonki mają minimum 16 cm w obwodzie pnia. Są zabezpieczone drewnianymi palikami i specjalnym wiązaniem, co ma uchronić młode drzewa przed negatywnymi skutkami silnego wiatru.

Zieleń uzupełniana jest także w pasach drogowych, a także w miejscach po odbrukach i przy remontowanych chodnikach.

Na ul. Wyspiańskiego, gdzie remont prowadzony jest na chodniku pojawi się zieleń przyuliczna – siedem drzew oraz łącznie 200 sztuk krzewów, bylin i traw ozdobnych.

Na ul. Stabelwskiego, gdzie jesienią wyremontowano chodnik, pojawi się łącznie 9 nowych drzew, ponad 2 tysiące roślin cebulowych i ponad 700 krzewów i traw ozdobnych.

Z kolei remont chodnika na ul. Grobla to także okazja, do posadzenia nowych 15 grusz dronoowocowych Capital oraz kwitnących krzewów i bylin. W rejonie budynku gazowni pojawią się klony polne Elsrijk.

Przy ul. Krzyżowej posadzonych zostanie niemal 180 krzewów róż Short Track. Róże, a dokładniej 200 krzewów planowane są też przy ul. Wilczak oraz na skwerze między ul. Międzymoście i Wielką, gdzie planowanych jest m.in. 135 krzewów róży Cubana. Z kolei przy ul. ks. Józefa ogrodnicy posadzą nowe drzewa.

Tegoroczne wiosenne nasadzenia zieleni potrwają do końca kwietnia.