Stare gazety i ścinki papierów z urzędu dla… kotów w schronisku dla zwierząt w Poznaniu

Stare gazety i ścinki papierów, których w poznańskich urzędach nie brakuje, dostają… drugie życie w schronisku dla zwierząt w Poznaniu. W jaki sposób makulatura pomaga zwierzętom?

 

Już od kilku miesięcy w budynkach Urzędu Miasta Poznania widoczne są specjalne skrzynki na makulaturę – gazety oraz ścinki, które nie mają śliskiej tekstury. To nie tylko kwestia segregacji odpadów, ale przede wszystkim akcja, która ma pomóc poznańskiemu schronisku dla zwierząt.

Z uwagi na wysokie ceny żwirków, placówka szuka oszczędności, dlatego podjęto decyzję, by zastąpić go makulaturą. Na początku sprawdzano, czy rozwiązanie się sprawdzi w ramach pilotażowego programu. Szybko okazało się, że koty zaakceptowały zmianę, dlatego akcję przedłużono.

Udało się zapełnić magazyny, co odpowiada aktualnemu zapotrzebowaniu. Makulatura jest na bieżąco wykorzystywana przez kocich mieszkańców schroniska.

Specjalne skrzynki ustawiono w ośmiu wydziałach UMP: Prawnym, Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, Oświaty, Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, Kultury, Obsługi Urzędu, Finansowym i Gabinecie Prezydenta. Od początku akcji Schronisko wspiera Wydział Gospodarki Komunalnej UMP.