Poznańskie restauracje w przewodniku Michelin

Poznańskie restauracje pojawią się w najbliższym wydaniu przewodnika Michelin. Poznań będzie trzecim polskim miastem uwzględnionym w prestiżowym zestawieniu.

 

Wydawnictwo Michelin i Polska Organizacja Turystyczna nawiązały współpracę, dzięki czemu Poznań dołączy do miast uwzględnionych w prestiżowym kulinarnym przewodniku. To dobra wiadomość dla stolicy Wielkopolski, ponieważ jest istotną formą promocji turystycznej nie tylko w Polsce, ale przede wszystkim wśród turystów zagranicznych.

Zadowolenia nie kryje prezydent Jacek Jaśkowiak, który jednocześnie zaznacza, że nie jest dla niego zaskoczeniem wybór Poznania.

„Przewodnik Michelin jest najbardziej prestiżowym tego typu wydawnictwem na świecie. To, że najważniejsi recenzenci kulinarni zdecydowali się odwiedzić Poznań, świadczy o wysokim poziomie lokalnej gastronomii. To najlepszy dowód na to, że u nas można dobrze zjeść!” – powiedział Jacek Jaśkowiak

Poznań będzie trzecim polskim miastem uwzględnionym w przewodniku.

„Gastronomiczna oferta Poznania została dostrzeżona przez najważniejszy przewodnik kulinarny na rynku. Świadczy to ogromnym potencjale naszej oferty. Właśnie dołączyliśmy do gastronomicznej czołówki, do grona miast, które każdy smakosz powinien odwiedzić. Od wielu lat oferta kulinarna Poznania zyskiwała popularność i stawała się coraz ważniejszym elementem wyboru kierunku podróży. Dziś kulinaria są jednym z głównych argumentów przemawiającym za wizytą w naszym mieście i mamy wrażenie, że wkrótce staną się tym wiodącym.” – mówi Jan Mazurczak, prezes Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej (PLOT), odpowiedzialnej między innymi za promocję kulinarnej oferty miasta

Co istotne, uwzględnienie stolicy Wielkopolski w „czerwonym przewodniku” oznacza, że recenzenci-inspektorzy będą regularnie wracać do miasta, by sprawdzić kolejne kulinarne miejsca w mieście. To daje szanse każdej restauracji czy kawiarni na wyróżnienie.

To, które restauracje zostaną uwzględnione w najbliższym wydaniu będzie wiadome w czerwcu, czyli na początku sezonu wakacyjnego.

Przewodnik Michelin pojawia się na rynku od 1900 roku i jest uznawany za najważniejszy przewodnik kulinarny na świecie.